ارائه اینترنت wifi به مشترکان همراه‌اول در تهران

صدوقی مدیرعامل اپراتور اول ضمن اعلام دلایل ارائه چنین سرویسی گفت: وقتی همراه اول دولتی بود اجازه ورود به اپراتوری وایمکس داده نشد. پس از خصوصی شدن 40 درصد از سهام مدیریتی مبین نت خریداری شد که هم اکنون سهم غالب بازار وایمکس کشور را در اختیار دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه دغدغه باند وسیع در حال هفت ساله شدن است، همکاران ما در مبین نت پیشنهاد همکاری در غالب پروژه وایمو را دادند شاید بخشی از خلاء عدم ارائه نسل سوم تلفن همراه از این طریق جبران شود.

در ادامه اصفهانی مدیرعامل شرکت مبین نت نیز در تشریح سرویس وایمو گفت: امروزه ارائه خدمات باند وسیع از طریق wifi بسیار رایج است و ما بیش از یکسال است که روی این پروژه کار می‌کنیم.
اصفهانی افزود: قرار است سیستم بیلینگ وایمو متمرکز و ثبت نام فقط یکبار صورت بگیرد. هموطنان می‌توانند از طریق تلفن همراه، لپ تاب و تبلت از این سرویس استفاده کنند. چون از تکنولوژی wifi استفاده می‌شود مشترک برای استفاده نیازی به مودم و دستگاه‌های اضافی ندارد.

وی از راه اندازی 500 نقطه در تهران برای ارائه این سرویس خبر داد و گفت: در حال افزایش این نقاط و همچنین توسعه این شبکه در شهرهای بزرگ هستیم.

وی گفت: مشترکین همراه اول، مشترکین مبین نت و در ادامه کاربران عادی می‌توانند از سرویس وایمو استفاده کنند. کاربران همراه اول از سه طریق «ارسال عدد 3 به 8969»، «تماس با مرکز اطلاع‌رسانی 9990» و «شماره‌گیری کد دستوری #212*111*» برای استفاده از وایمو ثبت نام کنند.

اصفهانی در پایان سخنان خود سطح امنیتی سرویس وایمو را مطلوب دانست و گفت: اگر سطح امنیتی وایمو از سایر دسترسی‌ها به باند وسیع بیشتر نباشد کمتر نیست.
/ 0 نظر / 17 بازدید