16دروغی که اوباما در سازمان ملل گفت

«جهان در مقایسه با ۵ سال پیش، امن‌تر ‏شده است» تنها یکی از دروغ‌هایی بود که اوباما در سخنرانی خود در سازمان ملل مطرح کرد. 

۱۶ دروغی که اوباما در سازمان ملل گفت

                       

1- 5 سال ‏پس از سقوط اقتصاد جهانی، به لطف تلاش‌های هماهنگ ‏کشورهایی که در اینجا حضور دارند، فرصت‌های شغلی ‏ایجاد شده است، نظام مالی جهانی ثبات پیدا کرده ‏است و مردم جهان بار دیگر از فقر نجات پیدا کرده‌اند.

2- سال آینده ائتلاف بین المللی ‏به جنگ در افغانستان پایان خواهد داد آن هم ‏درحالیکه به مأموریت خودش در نابودی هسته اصلی ‏القاعده دست یافته است.

3- ما ‏استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را محدود ‏کرده‌ایم تا فقط مواضع کسانی هدف قرار بگیرد که ‏تهدیدی فوری برای آمریکا هستند و دستگیری آنها ‏امکان پذیر نیست و تقریباً این اطمینان خاطر کامل ‏وجود دارد که هیچ غیرنظامی در این حملات کشته یا ‏زخمی نمی‌شود.

4- جهان در مقایسه با 5 سال پیش، امن‌تر ‏شده است.

5- آمریکا و دیگر ‏کشور‌ها تلاش کرده‌اند مخالفان میانه رو را در ‏سوریه تقویت کنند.

6- در بیست و یکم اوت، رژیم ‏سوریه از تسلیحات شیمیایی در حمله‌ای استفاده ‏کرد که به کشته شدن بیش از یک هزار نفر ازجمله ‏صد‌ها کودک منجر شد. ‏

7- معتقد نیستم که آمریکا یا کشور ‏دیگری باید مشخص کند که چه کسی رهبری سوریه را ‏برعهده داشته باشد.

8- آمریکا به غیر از رفاه مردم سوریه، ‏وجود ثبات در همسایگان سوریه، نابودی تسلیحات ‏شیمیایی و حصول اطمینان از این مسئله که سوریه، ‏پناهگاهی برای تروریست‌ها نخواهد بود، انگیزه ‏دیگری درباره سوریه ندارد. ‏

9- به حاکمیت ‏کشور‌ها احترام خواهیم گذاشت.

10- ما ساخت یا ‏استفاده از تسلیحات کشتار جمعی را (در این ‏منطقه) تحمل نخواهیم کرد.

11- در آینده نزدیک، تلاش‌های ‏دیپلماتیک آمریکا بر دو مسئله خاص متمرکز خواهد ‏بود؛ این دو مسئله عبارتند از تلاش ایران برای ‏دستیابی به جنگ افزارهای هسته‌ای و مناقشه ‏اعراب-اسرائیل.

12- ما مصمیم مانع از آن شویم ‏که ایران تسلیحات هسته‌ای بسازد.

13- ما به دنبال ‏تغییر رژیم (در ایران) نیستیم.

14- وضع کنونی ‏فقط سبب عمیق‌تر شدن انزوای ایران می‌شود.

15- تشکیل دو کشور مستقل (فلسطین و اسرائیل)، تنها راه واقعی ‏برای رسیدن به صلح است.

16- ما بر این ‏اعتقاد راسخ هستیم که همه زنان و مردان اساساً ‏برابر خلق شده‌اند.

دو جمله اوباما که جالب بودند:

- آمریکا می‌داند درگیر بودنش در منطقه، سبب شده ‏است چه خصومت‌هایی در سراسر کشورهای اسلامی بوجود ‏بیاید و همین مسئله ممکن است سبب شود آمریکا ‏دیگر در مسائل منطقه درگیر نشود و درنتیجه خلاء ‏رهبری بوجود بیاید که هیچ کشور دیگری نخواهد این ‏خلاء را پر کند؛ من معتقدم این نوع دورشدن آمریکا ‏از منطقه اشتباه است؛ من معتقدم آمریکا بخاطر ‏امنیت خودش باید درگیر باشد.

- ایالات ‏متحده آمریکا آماده است از همه عناصر قدرتش ‏از جمله نیروی نظامی استفاده کند تا منافع اصلی‌اش را در منطقه تأمین کند.

/ 0 نظر / 18 بازدید